http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1395/1/23/4369923_644.jpg

حاج مهدی رسولی، مداح و ذاکر اهل بیت(ع) در گفتگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به لزوم بیان مطالب سیاسی توسط مادحین گفت: ما تریبون و نماینده گفتمان و جریان عاشورا هستیم و مطابق فرمایش رهبر انقلاب هرجای دین راهم که بشود سیاسی نکرد، زندگانی امام حسین(ع) را به هیچ وجه نمی‌توان سیاسی نکرد چرا که قیام ایشان حرکتی کاملاً سیاسی است.
وی ادامه داد: باید پای حاکمیت حجت خدا بر روی زمین فداکاری کرد، قلم زد، رسانه درست کرد و برای این حاکمیت فتنه هایی ایجاد خواهد شد که نسبت به آنها باید ابراز وجود کرد و حق را از باطل شناخت، اگر مسائل سیاسی اینهاست که کل مبنای دین اسلام همین است.
ذاکر اهل بیت(ع) تصریح کرد: شما چگونه می توانید بگویید این حدیث حضرت سیدالشهدا(ع) که فرمودند «انّی لا اَری الموتَ الّا سعادهً و لا الحیاه مع الظالمین الّا برماً» «یا هیهات من الذلة» سیاسی نیست؟ اگر می‌شود اینها را از عاشورا حذف کرد، ما هم سیاسی حرف نمی‌زنیم.
وی با بیان اینکه مادحین باید فراتر از جناح‌های سیاسی در هیئت‌ها صحبت کنند، اظهار داشت: جریان مداحی نیاز دارد به اهداف بزرگی مثل تمدن نوین اسلامی بپردازد و اگر ما این فرصت را در مسائل زود بازده و احزاب و جناح‌های سیاسی خرج کنیم، به نظرم خوش‌سلیقگی نکرده‌ایم.
رسولی با اشاره به فواید بیان مباحث سیاسی در مداحی و هیئت‌های مذهبی گفت: داغ نگه داشتن تنور استکبارستیزی، دفاع از مظلوم، آرمانگرایی و انقلابی بودن مجموعه‌های داخلی اولین جنبه از سیاسی خواندن است، شاید صدای ما در هیئت‌ها به گوش مردم کشورهای یمن، سوریه و فلسطین نرسد اما برای 50 – 60 نفری که در آن هیئت مستمع هستند، تأثیرگذار خواهد بود.
وی ادامه داد: علاوه بر آن اعتقاد داریم که صدای ما در ملکوت عالم به گوش مردم مظلوم کشورهای منطقه نیز خواهد رسید و گرمی نفسی برای مستضعفین عالم خواهد شد.
این ذاکر اهل بیت(ع) اظهار داشت: مدتی پیش ما نوحه‌ای برای شیعیان نارداران آذربایجان خواندیم که شعرش برای استاد ولی الله کلامی بود و حدود 2 – 3 ساعت برای ملودی آن وقت گذاشته شده بودیم، برای این مداحی کمپینی در کشور آذربایجان ایجاد شد و یکی از شیعیان زندانی در آنجا به بنده گفت که در فضای امنیتی کشور آن نوحه یک امید و حمایت عظیم از جانب امت حزب‌الله ایران برای ما بود.
رسولی خاطرنشان کرد: حاج «میثم مطیعی» کارهای بسیار خوبی را در جریان فضای عرب زبان‌ها در جهان اسلام انجام می‌دهند و ظرفیت عظیمی هم در فضای آذری زبان‌ها و ترک زبان‌ها، از کشور آذربایجان که نسبت به جمعیت، دارای آمار بیشترین تشیع دنیا است تا گرجستان و ترکیه و حتی اروپا وجود دارد. وقتی چنین ظرفیتی وجود دارد چرا از آن برای صدور این جریان تازه انقلابی استفاده نکنیم؟
وی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری برای جوانان اروپایی افزود: رهبر انقلاب فرمودند که دین را درست بشناسید و نگاه درستی که ما از اسلام و قرآن سراغ داریم منتسب به اهل بیت(ع) است، لذا می‌توانیم از عالم تشیع و محبت امام حسین(ع) برای معرفی و صدور این جریان استفاده کنیم.